Туреччина підтримає заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо США виконають обіцянку щодо F-16 – Ердоган
Джерело: Reuters
26 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що парламент країни виконає свою обіцянку ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо Адміністрація президента США Джо Байдена забезпечить шлях до продажу літаків F-16 Анкарі.
Ердоган повідомив, що міністр закордонних справ Хакан Фідан і держсекретар США Ентоні Блінкен обговорили заявку Швеції на членство в НАТО минулого тижня в Нью-Йорку.
За словами Ердогана, адміністрація США пов’язує продаж винищувачів F-16 Туреччині з ратифікацією Анкарою заявки Швеції.
Якщо вони (США) виконають свої обіцянки, наш парламент також виконає свою. Парламент Туреччини матиме останнє слово щодо членства Швеції в НАТО, – наголосив він.
Зауважимо, що лише 10 вересня президент Туреччини повідомив, що Адміністрація президента США Джо Байдена пов’язує продаж винищувачів F-16 Туреччині з ратифікацією заявки Швеції на членство в НАТО, і це “серйозно засмучує” Анкару.
Туреччина, яка була головною перешкодою на шляху Швеції до НАТО, у жовтні 2021 року попросила дозвіл на придбання F-16 на 20 мільярдів доларів.
Згодом, на саміті НАТО, Ердоган погодився направити заявку Швеції на вступ до турецького парламенту для ратифікації. Затим радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Вашингтон продовжить передачу F-16 Туреччині після консультацій з Конгресом.
Стокгольм нещодавно висловив сподівання, що турецькі законодавці ратифікують заявку на вступ до НАТО у жовтні, як було домовлено у липні.
Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.
Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що Анкара і Будапешт тісно співпрацюють у цьому питанні.
- 9 липня Таїп Ердоган та глава США Джо Байден обговорили заявку Швеції на членство в НАТО.
- Країни НАТО погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.