Туреччина виявила у Чорному морі газове родовище обсягом 75 мільярдів кубометрів
Джерело: Hurriyet
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі. За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.
Відкрито нове газове родовище на свердловині “Гейтепе-3” у Чорному морі. Його обсяг – 75 мільярдів кубометрів, економічна цінність – $30 мільярдів. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на три з половиною роки, — наголосив Ердоган.
Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня та завершилися 16 травня на глибині 3 500 метрів. За словами президента, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на турецькому шельфі пробурили 11 свердловин у Середземному морі та 38 у Чорному.
Наразі, поінформував Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 мільйонів квартир, щорічно постачаючи 9,5 мільярда кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.
Ми продовжимо наш шлях. Йтимемо вперед, не зупиняючись і не піддаючись тиску критиків і перешкод, поки не досягнемо мети — повної енергетичної незалежності Туреччини, — наголосив він.
Зауважимо, у грудні 2024 року Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.
Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.
Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.
- Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
- Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського експорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.
Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.
Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.
Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.