Туреччина виявила у Чорному морі газове родовище обсягом 75 мільярдів кубометрів

Джерело: Hurriyet

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі.  За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.

Відкрито нове газове родовище на свердловині “Гейтепе-3” у Чорному морі. Його обсяг – 75 мільярдів кубометрів, економічна цінність – $30 мільярдів. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на три з половиною роки, — наголосив Ердоган.

Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня та завершилися 16 травня на глибині 3 500 метрів. За словами президента, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на турецькому шельфі пробурили 11 свердловин у Середземному морі та 38 у Чорному.

Наразі, поінформував Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 мільйонів квартир, щорічно постачаючи 9,5 мільярда кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.

Ми продовжимо наш шлях. Йтимемо вперед, не зупиняючись і не піддаючись тиску критиків і перешкод, поки не досягнемо мети — повної енергетичної незалежності Туреччини, — наголосив він.

Зауважимо, у грудні 2024 року Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар ​​раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.

Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.

Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.

Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.

Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.