Туреччина заявила про готовність відправити війська в Україну «в разі потреби»

Джерело: “Європейська правда” з посиланням на AFP

Міністерство оборони Туреччини в четвер заявило, що країна готова “в разі необхідності” направити війська в Україну для підтримання миру.

“Питання участі в місії… буде оцінюватися з усіма зацікавленими сторонами, якщо це буде визнано необхідним для встановлення регіональної стабільності і миру”, – йдеться в заяві.

Міноборони Туреччини наголосило на важливості забезпечення безпеки у Європі.

“Після останніх подій неможливо забезпечити європейську безпеку без нашої країни. Як член НАТО і ОБСЄ, Туреччина є невід’ємною частиною європейської архітектури безпеки з її розвиненою оборонною промисловістю, важливою роллю у врегулюванні регіональних криз і потужною армією”, – зазначає Міноборони Туреччини.

  • Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Однією з тем перемовин політиків стала російсько-українська війна.
  • Туреччина, котра є країною НАТО, може направити свої війська в Україну, аби гарантувати виконання мирних угод, повідомили поінформовані джерела. Туреччина має другі за чисельністю збройні сили в НАТО після США, і її допомога була б дуже корисною для європейських країн, котрі скоротили власні армії після закінчення Холодної війни.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.