Творчій групі фільму «20 днів у Маріуполі» вручили премію імені Тараса Шевченка
Джерело: Мінкульт
19 квітня творчій групі фільму “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”, урочисто вручили премію імені Тараса Шевченка.
Подія відбулась у пʼятницю, 19 квітня, після вистави “Украдене щастя” у театрі ім. Івана Франка.
Під час церемонії Євген Нищук, голова комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка, звертаючись до лауреатів, зазначив:
“Ми дуже дякуємо вам, ми памʼятаємо ваші важливі слова для України та всього світу. Ми справді горді від того, що нагородження Національною премією імені Тараса Шевченка співпала із врученням Оскара. Але найголовніше – ми дякуємо вам за ваш мужній вчинок. Вчинок людей, вчинок журналістів, вчинок кіномитців. Вчинок, який вказує на те, що ми є незламними й обовʼязково переможемо”.
Ростислав Карандєєв привітав Мстислава Чернова, Євгена Малолєтку та Василісу Степаненко із їх великим досягненням.
“Через кіно ми доходимо до сердець людей, їх свідомості, і переконуємо в тому, що Україна потребує підтримки та допомоги. Ми говоримо це різними мовами, і в тому числі мовою кіно”, – зазначив т.в.о. Міністра Ростислав Карандєєв у своїй вітальній промові.
Нагадаємо, що 9 березня президент України указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року, серед яких була й творча група фільму “20 днів у Маріуполі”.
10 березня фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм.
Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василиса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.
Додамо, що 19 квітня режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, який здобув премію “Оскар”, привіз статуетку до України.
Нагадаємо, що у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.
“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!” – сказав зі сцени Чернов.
Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.
- В Європейському парламенті показали український фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який здобув премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.
- “20 днів у Маріуполі”, документальний фільм режисера Мстислава Чернова, який отримав “Оскар”, незабаром стане доступним для перегляду на платформі Netflix. Ця українська стрічка буде доступна для аудиторії з 21 квітня.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” потрапив у довгий список британської щорічної премії BAFTA Film Awards 2024.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив про бажання змінити назву Мексиканської затоки, щоб відобразити її близькість до Америки.
8 січня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив, що Україна втілює проєкт “Безпечний кордон” та посилює захист рубежів на півночі.
Внаслідок ворожого удару по Запоріжжю загинули 13 осіб. Також повідомляють про 33 постраждалих.
Лідери партій урядової коаліції Румунії домовились про дату виборів президента.
Підозрюваний у підриві електромобіля Tesla Cybertruck біля готелю, що належить обраному президенту США Дональду Трампу, в Лас-Вегасі використовував генеративний штучний інтелект ChatGPT при підготовці злочину.