Тисячі людей прийшли до гробниці папи Франциска в Римі
Джерело: Reuters
Від ранку неділі, 27 квітня, тисячі людей пройшли повз гробницю папи Римського Франциска, який був похований в базиліці Санта-Марія-Маджоре в Римі.
За даними агенції, відвідувачі займали чергу задовго до відкриття базиліки
Франциск став першим папою, похованим за межами Ватикану за більш як сторіччя. Труна була доставлена в базиліку після похоронної літургії, яка відбулася на площі Святого Петра у Ватикані.

Фото: Reuters
Труна була поміщена в мармурову гробницю, на якій написано ім’я понтифіка латиною – Franciscus.

Фото: Reuters
Папа Франциск помер 21 квітня у віці 88 років внаслідок інсульту. У заповіті він висловив бажання бути похованим у “простій могилі в землі”, без особливого оздоблення, з написом латиною: “Franciscus”.
Церква Пресвятої Марія мала особливе значення для Папи Франциска і була одним із його улюблених місць у Римі.
Це особливо зворушливо через любов Папи Франциска до базиліки Марії Великої, яка почалася ще тоді, коли він був кардиналом, — розповів отець Патрік Бріссо. — Коли він приїздив до Ватикану як кардинал, завжди приходив помолитися перед іконою Діви Марії Salus Populi Romani, і продовжував цю практику як Папа… Це стало фірмовою рисою його апостольських подорожей.
- У Ватикані опублікували духовний заповіт Папи Римського Франциска, який понтифік склав ще кілька років тому – 29 червня 2022 року.
- BBC опублікувало перелік потенційних кандидатів на пост Папи Римського.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.