Тисячі токсинів з харчової упаковки виявили в організмі людини – дослідження
Джерело: The Guardian
Понад 3600 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або харчовому обладнанні, виявили в організмі людини, про що свідчить нове дослідження.
Хімічні речовини виявили в людській крові, волоссі та грудному молоці. Серед них є високотоксичні сполуки, такі як PFAS, бісфенол, метали, фталати та летючі органічні сполуки. Багато з них пов’язані з раком, гормональними збоями та іншими серйозними проблемами зі здоров’ям.
“Що, безумовно, викликає занепокоєння, так це те, що ми маємо сильний зв’язок, який показує, що деякі небезпечні хімічні речовини … мігрують з упаковки в їжу, тому є внесок у вплив упаковки”, – сказала Біргіт Геуке, співавторка дослідження з Food Packaging Forum.
Дослідження виявило близько 14 000 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами, і перевірило бази даних і наукову літературу на наявність доказів накопичення в організмі кожного з них.
Серед найбільших порушників є пластик, матеріал, який здебільшого не регулюється та може містити тисячі хімікатів. Силікон і покриття на металевих банках також можуть містити токсичні або маловивчені сполуки, розповіла Геуке.
Також багато паперових і картонних виробів донедавна оброблялися PFAS і можуть містити шар пластику.
Декілька факторів можуть спричинити вимивання хімічних речовин у їжу з більшою швидкістю, наприклад вищі температури, вміст жиру та кислотність. Співвідношення упаковки та продукту також має значення – харчові продукти в менших контейнерах можуть бути більше забруднені.
- Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
- Одне з останніх досліджень свідчить, що мозок містить у 10-20 разів більше мікропластику, ніж печінка і нирки. Провідний автор, Метью Кемпен, був шокований результатами: у 24 зразках мозку, зібраних на початку 2024 року, виявили близько 0,5% пластику від ваги зразків.
Президент США Дональд Трамп зустрівся у Білому домі з кандидатом у президенти Польщі від партії “Право та справедливість” Каролем Навроцьким незадовго перед виборами.
У Запоріжжі кількість постраждалих внаслідок нічної атаки БпЛА зросла до 30.
Понад сотня учнів в Індії отруїлись шкільною їжею, у якій було знайдено мертву змію.
В Житомирі вдалося локалізувати загоряння на полігоні твердих побутових відходів. За рекомендацією екологів, школи тимчасово перевели на дистанційне навчання.
Голосіївський районний суд міста Києва засудив до довічного ув’язнення іноземця, який вбив 11 людей.