Тисячі токсинів з харчової упаковки виявили в організмі людини – дослідження

Джерело: The Guardian

Понад 3600 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або харчовому обладнанні, виявили в організмі людини, про що свідчить нове дослідження.

Хімічні речовини виявили в людській крові, волоссі та грудному молоці. Серед них є високотоксичні сполуки, такі як PFAS, бісфенол, метали, фталати та летючі органічні сполуки. Багато з них пов’язані з раком, гормональними збоями та іншими серйозними проблемами зі здоров’ям.

“Що, безумовно, викликає занепокоєння, так це те, що ми маємо сильний зв’язок, який показує, що деякі небезпечні хімічні речовини … мігрують з упаковки в їжу, тому є внесок у вплив упаковки”, – сказала Біргіт Геуке, співавторка дослідження з Food Packaging Forum.

Дослідження виявило близько 14 000 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами, і перевірило бази даних і наукову літературу на наявність доказів накопичення в організмі кожного з них. 

Серед найбільших порушників є пластик, матеріал, який здебільшого не регулюється та може містити тисячі хімікатів. Силікон і покриття на металевих банках також можуть містити токсичні або маловивчені сполуки, розповіла Геуке.

Також багато паперових і картонних виробів донедавна оброблялися PFAS і можуть містити шар пластику.

Декілька факторів можуть спричинити вимивання хімічних речовин у їжу з більшою швидкістю, наприклад вищі температури, вміст жиру та кислотність. Співвідношення упаковки та продукту також має значення – харчові продукти в менших контейнерах можуть бути більше забруднені.

У Києві спостерігається різке зменшення чисельності горобців, яке сталося через косіння трави і “гламуризацію” столичних парків.

Понад 3600 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або харчовому обладнанні, виявили в організмі людини, про що свідчить нове дослідження.

Станом на 16:00 в суботу, 28 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 66 атак. Основні зусилля окупанти і далі прикладають на Покровському напрямку, де провели третину від усіх атак на території України. Окрім того, окупанти активно діють на Лиманському, Курахівському та Времівському напрямках.

Сьогодні, 28 вересня, у Козачій Лопані Харківської області російські війська дроном атакували цивільну автівку, внаслідок чого загинув суддя, а ще три жінки поранені.

Щонайменше шестеро людей загинули в результаті аварії чартерного вертольота на півночі Пакистану.