У 2023 році виявлено понад 200 незаконно захоплених земельних ділянок – Міноборони
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України підбило підсумки 2023 року з інвентаризації земель оборони. Загалом виявлено понад 200 незаконно захоплених земельних ділянок.
Сертифіковані інженери-землевпорядники встановили, що посадові особи окремих органів місцевого самоврядування Львівської, Полтавської, Миколаївської та Черкаської областей самовільно зайняли та незаконно вилучили в Міноборони понад 170 гектарів земель, які необхідні для забезпечення обороноздатності країни.
Лише за нормативно-грошовою оцінкою, вартість вилучених земель становить понад 300 мільйонів гривень.
Міноборони вже скерувало до правоохоронних органів повідомлення про захоплення ділянок й очікує притягнення причетних осіб до кримінальної відповідальності.
Водночас, за інформацією Головного управління земель та фондів, у 2023 році міністерству вдалося скасувати державну реєстрацію за сторонніми особами 58 земельних ділянок загальною площею 2380 гектарів і повернути у свою власність понад 30 тисяч квадратних метрів нерухомості. Це, зокрема, забезпечили у судовому та позасудовому порядках, шляхом реалізації рішень судів, оскарження протиправних рішень державних реєстраторів та виготовлення правовстановлюючих документів.
Також завдяки інвентаризації у 2023 році виготовили правовстановлюючі документи на земельні ділянки понад 100 військових містечок у різних областях України загальною площею 11,5 тисячі гектарів. Тепер власність на ці землі офіційно закріплена за Міноборони.
“Позиція міністерства принципова: кожен виявлений факт порушення підлягатиме розголосу, а учасники злочинних схем та оборудок з державними землями – понесуть відповідальність, передбачену чинним законодавством”, – наголосила державна секретарка Міністерства оборони України Людмила Дараган.
- У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- У Хмельницькій області прокуратура повернула у власність держави 402 га лісу вартістю 5,5 мільярда гривень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.