У Балтійському морі розпочали масштабні навчання НАТО

Джерело: ERR

9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.

Навчання сплановані та проведені штабом ВМС Німеччини, у них беруть участь загалом 14 країн, зокрема США та Канада – загалом 3000 осіб, до 30 кораблів та 15 літаків. Під час навчань відпрацьовується виведення військ союзників до Балтійського моря та висадка десанту в разі війни.

Задіяні повітряні, морські та сухопутні сили, тоді як район дії в основному охоплює прибережні води Латвії та Естонії.

Вперше оборона в районі Балтійського моря відпрацьовується по-справжньому, зазначив капітан-лейтенант Отт Лаанемец, командир дивізіону протимінної боротьби ВМС.

Військово-морські сили США направили на навчання судно Mesa Verde, призначене для транспортування та висадки близько 800 морських піхотинців.

Голова Комітету з питань національної оборони Естонії Калев Стойческу зауважив, що навчання є “чіткою та своєчасною” демонстрацією сили для Росії, враховуючи досвід Чорного моря.

На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення, який навчався в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це вже другий випадок за тиждень.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.