У Балтійському морі розпочали масштабні навчання НАТО

Джерело: ERR

9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.

Навчання сплановані та проведені штабом ВМС Німеччини, у них беруть участь загалом 14 країн, зокрема США та Канада – загалом 3000 осіб, до 30 кораблів та 15 літаків. Під час навчань відпрацьовується виведення військ союзників до Балтійського моря та висадка десанту в разі війни.

Задіяні повітряні, морські та сухопутні сили, тоді як район дії в основному охоплює прибережні води Латвії та Естонії.

Вперше оборона в районі Балтійського моря відпрацьовується по-справжньому, зазначив капітан-лейтенант Отт Лаанемец, командир дивізіону протимінної боротьби ВМС.

Військово-морські сили США направили на навчання судно Mesa Verde, призначене для транспортування та висадки близько 800 морських піхотинців.

Голова Комітету з питань національної оборони Естонії Калев Стойческу зауважив, що навчання є “чіткою та своєчасною” демонстрацією сили для Росії, враховуючи досвід Чорного моря.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.