У Бангладеш закрили навчальні заклали через спеку у понад 40 градусів

Джерело: BBC

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Зараз у країні фіксують температуру повітря вище +42 градусів. Як наслідок – школи та коледжі Бангладеш будуть зачинені щонайменше до 27 квітня. Це вже другий рік поспіль, коли влада країни змушена переривати навчання через екстремальні погодні умови.

Раніше унаслідок спеки закрили навчальні заклади на Філіппінах та в Індії, коли Азію сколихнув потік спеки.

“Діти у Бангладеш – одні з найбідніших у світі, і закриття шкіл через спеку повинно стати тривожним сигналом для всіх нас”, – сказав Шумон Сенгупта, глава організації “Врятувати дітей” у Бангладеш.

Бангладеш, як низинна країна, є найбільш вразливим до наслідків кліматичної кризи.

За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, підвищення рівня моря на 30-45 см внаслідок глобального потепління може призвести до виселення понад 35 млн осіб з прибережних районів країни. Ця цифра – чверть всього населення Бангладеш.

Метеорологи  Бангладеш очікують, що сильна спека триватиме щонайменше ще тиждень.

Лікарні та клініки закликали підготуватися до більшого навантаження на пацієнтів через захворювання, пов’язані зі спекою, такі як лихоманка та головний біль.

Раніше цього тижня міністерка охорони здоров’я Саманта Лал Сен заявила, що пацієнтів, які страждають від теплового удару, будуть приймати у палати з кондиціонерами.

“Лідерам потрібно діяти зараз, щоб терміново знизити температуру потепління, а також залучити дітей, особливо тих, хто постраждав від бідності, нерівності та дискримінації, у процесі прийняття рішень і фінансування регулювання клімату”, – сказав Сенгупта.

ЮНІСЕФ також попередив про “серйозні ризики” таких високих температур для маленьких дітей, насамперед новонароджених і немовлят.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.