У Бельгії склав присягу новий уряд
Джерело: Le Soir
Зранку 3 лютого новий федеральний уряд Бельгії розпочав роботу. Прем’єр-міністр Барт де Вевер разом із міністрами склав присягу перед королем у Королівському палаці о 9:00. Після цього він має зустрітися з попереднім главою уряду Александром Де Кроо для передачі повноважень.
Новий прем’єр офіційно почне виконувати обов’язки після зустрічі з главою уряду. Надалі він візьме участь у неформальному саміті лідерів Європейського Союзу в палаці Егмонт, де обговорюватимуть питання оборони.
Ще Барт де Вевер проведе зустріч з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте та робочу вечерю з прем’єр-міністром Великої Британії Кейром Стармером.
Посаду міністра внутрішніх справ очолюватиме Бернар Квентін, який раніше працював у Міністерстві закордонних справ. Елеонор Сімонет відповідатиме за середній бізнес і самозайнятих, а Матьє Біє стане міністром енергетики. Жорж-Луї Буше, який раніше розглядався як кандидат на міністерську посаду, залишиться президентом партії MR.
Зранку 4 лютого Барт де Вевер знову відвідає Королівський палац для виступу перед королем, а за кілька годин представить у парламенті загальнополітичну заяву уряду, що стане офіційним стартом роботи нової коаліції “Арізона”. Наступного дня депутати обговорюватимуть цю програму, а в четвер очікується голосування щодо вотуму довіри.
- У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.
- Бельгія стала першою країною Європейського союзу, яка заборонила продаж одноразових електронних сигарет.
7 травня відзначають Всесвітній день сиріт СНІДу, Всесвітній день торта та День Sony. Християни сьогодні вшановують мученика Акакія.
За даними синоптиків у середу, 7 травня, у більшості областей очікуються опади.
Уночі 7 травня російські окупаційні масовано атакували українську столицю. Зокрема ворог вдарив балістикою та випустив на Київ низку ударних безпілотників.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.