У Білому домі анонсували посилення української ППО

Джерело: tagesschau

5 червня радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, на запланованій зустрічі глави США Джо Байдена та президента Володимира Зеленського в Нормандії сторони зокрема зосередяться на питанні посилення протиповітряної оборони України.

Україні потрібна більша протиповітряна оборона, “ми над цим працюємо. Їм також потрібні безперервні постачання озброєння, яке ми доставимо”. Однак США поки що не мають наміру надсилати в Україну військових інструкторів.

Ми не плануємо тренувальну місію в Україні, — зазначив Салліван.

На тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликали ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

У квітні міністри закордонних справ G7 пообіцяли посилити ППО України час зустрічі, яку Італія проводила на острові Капрі. Сторони вкотре підтвердили свою відданість справі порятунку життів і захисту критичної інфраструктури.

Своєю чергою, уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують із союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць. Ініціативу “Негайні дії протиповітряної оборони” спрямовано на якнайшвидше надання Україні посиленої підтримки ППО.

У травні, відвідуючи Україну, Бербок повідомила, що німецька ініціатива з посилення української ППО зібрала майже мільярд доларів.

Вже 3 червня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтвердив достовірність повідомлень ЗМІ щодо надання Україні другої системи протиповітряної оборони SAMP/T у відповідь на заклик Києва стосовно посиленої допомоги для відбиття російських ракетних атак.

Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.