Норвегія збільшила підтримку України на $633 млн: кошти спрямують на посилення ППО

Джерело: Володимир Зеленський/X

30 квітня президент Володимир Зеленський подякував за рішення Норвегії збільшити фінансову підтримку України ще на понад 600 мільйонів доларів. Глава держави запевнив, що переважно кошти спрямують на посилення систем ППО.

Норвегія збільшить допомогу Україні цього року на 7 мільярдів норвезьких крон (633 мільйони доларів) до загальної суми у 22 мільярдів у переглянутому урядовому бюджеті наступного місяця, заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере, передає Reuters.

Зеленський висловив вдячність уряду Норвегії на чолі з Йонасом Стере за рішення збільшити цьогорічну підтримку України на 600 мільйонів доларів.

Дуже важливо, що більша частина цих коштів буде спрямована на посилення протиповітряної оборони України, що є нашим найвищим пріоритетом для захисту життя людей. Цінуємо незмінну підтримку з боку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб і готовність бути поряд із нами у вирішальний час.

Президент додав, що спільними зусиллями ми захищаємо Україну й решту Європи від російського терору.

Зауважимо, з лютого 2022 року Норвегія вже надала понад 500 млн доларів лише фінансової допомоги Україні.

Окрім цього, раніше Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України. Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Україні “терміново потрібна велика кількість артилерійських боєприпасів, щоб протистояти російській агресивній війні”.

  • Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними. 

В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.

Правоохоронці викрили мережу підпільних типографій, які підробляли документи для “легалізації” за кордоном.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Український журналіст Валентин Чернявський зняв соціальний ролик, де показав, що “в Україні одночасно існує два світи”.