Згідно з дослідженням, вечірні тренування можуть бути корисніші за ранкові

Джерело: The Physiological Society

Вчені виявили, що проста зміна часу тренувань може дати додаткові переваги, зокрема вечірні тренування можуть бути кориснішими за ранкові.

Дослідники з Університету Сан-Паулу у Бразилії та Орегонського університету у США вивчили ефективність аеробних навантажень при гіпертонії залежно від часу тренування. 

Вони провели експеримент з участю 23 пацієнтів віком від 60 років з гіпертонією, які лікувалися від цього захворювання щонайменше чотири місяці. Добровольців розділили на дві групи: одні тренувались вранці, інші ввечері. Люди тричі на тиждень займалися на велотренажері по 45 хвилин із помірною інтенсивністю. 

Дослідники проаналізували головні параметри, які вказують на стан серцево-судинної системи та проконтролювали механізми вегетативної нервової системи. Вони виявили, що вечірні аеробні тренування покращують активність симпатичної нервової системи і позитивно впливають на барорефлексну чутливість. Тоді як в групи, яка тренувалася вранці, покращився лише рівень діастолічного артеріального тиску.

Найбільш значущим результатом стало те, що вечірні тренування покращили короткочасне регулювання артеріального тиску, підвищивши чутливість барорефлексу.

Барорефлекс є одним із гомеостатичних механізмів організму, який допомагає підтримувати артеріальний тиск на майже постійному рівні.  

Вчені також пропонують завдяки цим висновкам дослідити можливість того, що вечірні аеробні тренування можуть бути корисними при інших клінічних станах із симпатичним перевантаженням, таких як серцева недостатність і гіпертрофічна кардіоміопатія.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.

У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.

У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.