Згідно з дослідженням, вечірні тренування можуть бути корисніші за ранкові

Джерело: The Physiological Society

Вчені виявили, що проста зміна часу тренувань може дати додаткові переваги, зокрема вечірні тренування можуть бути кориснішими за ранкові.

Дослідники з Університету Сан-Паулу у Бразилії та Орегонського університету у США вивчили ефективність аеробних навантажень при гіпертонії залежно від часу тренування. 

Вони провели експеримент з участю 23 пацієнтів віком від 60 років з гіпертонією, які лікувалися від цього захворювання щонайменше чотири місяці. Добровольців розділили на дві групи: одні тренувались вранці, інші ввечері. Люди тричі на тиждень займалися на велотренажері по 45 хвилин із помірною інтенсивністю. 

Дослідники проаналізували головні параметри, які вказують на стан серцево-судинної системи та проконтролювали механізми вегетативної нервової системи. Вони виявили, що вечірні аеробні тренування покращують активність симпатичної нервової системи і позитивно впливають на барорефлексну чутливість. Тоді як в групи, яка тренувалася вранці, покращився лише рівень діастолічного артеріального тиску.

Найбільш значущим результатом стало те, що вечірні тренування покращили короткочасне регулювання артеріального тиску, підвищивши чутливість барорефлексу.

Барорефлекс є одним із гомеостатичних механізмів організму, який допомагає підтримувати артеріальний тиск на майже постійному рівні.  

Вчені також пропонують завдяки цим висновкам дослідити можливість того, що вечірні аеробні тренування можуть бути корисними при інших клінічних станах із симпатичним перевантаженням, таких як серцева недостатність і гіпертрофічна кардіоміопатія.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.