У Білому домі підтвердили візит спецпредставника Трампа до Москви
Джерело: CNN
Спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході залишає Росію спільно із Марком Фогелем – американським вчителем, якого США визнали “неправомірно ув’язненим”. Про це у вівторок заявив радник з національної безпеки Майк Волц.
Сьогодні президент Дональд Трамп та його спеціальний посланник Стів Віткофф можуть оголосити, що пан Віткофф залишає повітряний простір Росії спільно із Марком Фогелем, американцем, затриманим РФ, — розповів Волтц.
За його словами, це крок до припинення війни в Україні та демонстрація “доброї волі” з боку РФ. Зазначається, що повернення Фогеля стало результатом “обміну”, деталі якого не розкривають.
Президент Трамп, Стів Віткофф та його радники провели переговори щодо обміну, який є знаком доброї волі з боку росіян та сигналом, що ми рухаємося у правильному напрямку до завершення жорстокої та жахливої війни в Україні. До кінця дня Марк Фогель буде на американській землі, возз’єднається з родиною та близькими завдяки лідерству президента Трампа, – мвиться у заяві Волца.
Як раніше повідомляв CNN, 61-річний Фогель майже десять років працював учителем історії в Англо-американській школі Москви, де навчалися, зокрема, діти американських дипломатів.
Його затримали у серпні 2021 року в аеропорту Москви за перевезення 17 грамів канабісу. Родина та адвокати пояснювали, що він мав медичний рецепт на препарат для лікування “сильного болю у спині”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловив сумнів щодо можливості досягнення припинення вогню у російсько-українській війні найближчим часом.
- Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог повідомив, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий посилити санкції проти РФ, аби покласти край російсько-українській війні.
- Коментуючи заяву Трампа про те, що Штати зацікавлені у рідкісноземельних металах України, Келлог наголосив, що спершу він “хоче зупинити вбивства – просто зупинити їх – а потім вже виходити з цього” у майбутніх перемовинах.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.