У Білорусі судять трьох чоловіків за їх підтримку України

Джерело: білоруське видання “Гомельскі Флагшток”

Сьогодні, 6 лютого, у Гомельському обласному суді розпочався судовий процес над трьома білорусами, яких звинувачують через підтримку ними України та за зв’язки з білоруськими добровольцями, які воюють за Україну.

Дмитро Папков, Ігор Чорноусов, Володимир Каменнов вже майже рік ув’язнені і їх звинувачують відразу за кількома статтями: “Сприяння екстремістській діяльності” (частини 1 та 2 статті 361 прим. 4 КК), “Створення екстремістського формування чи участь у ньому” (ст. 361 прим. 1 ч. 1), а також за образу самопроголошеного президента Олександра Лукашенка (ст. 368 ч. 1).

Фото: “Гомельскі Флагшток”

Зазначають, що їх та ще одного білоруса жорстоко затримали у березні 2023 року й назвали їх “спальним осередком екстремістів”, які збиралися в гаражному кооперативі.

Пізніше їх змусили записати “покаянне відео” і сказати про те, що вони створили чат, де переписувалися між собою, а після вторгнення Росії в Україну нібито кілька разів у листуванні образили Лукашенка й писали “неправильні” коментарі.

Їх також звинуватили за зовнішні зв’язки з білоруськими добровольцями, які воюють на боці України. 

Зараз судять трьох чоловіків, а доля четвертого невідома.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.