У Білорусі вперше з 1990-х католицького священника засудили до ув’язнення
Джерело: Католик Life
Мінський обласний суд засудив католицького священника Генріха Околотовича до 11 років позбавлення волі за звинуваченням у “державній зраді”. За інформацією видання, 64-річний настоятель костелу в місті Воложин страждає на тяжке захворювання. До суду він провів рік у слідчому ізоляторі КДБ Білорусі.
Білоруські правоохоронці вилучили кошти приходу.
Судовий процес був закритим, а суть звинувачень, висунутих проти Генріха Околотовича, залишилася невідомою. За даними ЗМІ, його звинуватили у “завданні державі шкоди” на 1 мільйон євро. Також джерела повідомляють, що священника нібито звинуватили у передачі секретної інформації. Сам Околотович провини не визнав. Спільно з ним затримали двох місцевих жителів, яких згодом відпустили, але вони не змогли розповісти подробиць справи.
Вперше з моменту падіння комуністичного режиму католицького священника в Білорусі засудили за кримінальними звинуваченнями, які зазвичай висувають політичним в’язням, – цитує телеканал Euronews правозахисника Павла Сапелка з центру “Весна”. За його словами, суворий вирок має на меті залякати та змусити замовкнути сотні інших священників напередодні президентських виборів у січні.
Генріх Околотович народився у селі Нова Миш РБ, здобув священницьку освіту підпільно та закінчив семінарію в Ризі. Ще за радянських часів він відроджував католицьку церкву в Білорусі. Священник проповідував білоруською мовою і в листах із СІЗО висловлював сподівання на заступництво Папи Римського.
- У Мінському міському суді заочно засудили білоруського стендап-коміка Славу Комісаренка до шести років колонії. Вирок винесла суддя Анастасія Папко. 39-річного гумориста визнали винним за трьома статтями: “наклеп на президента” (ч. 2 ст. 367 КК), “образа президента” (ч. 1 ст. 368 КК) та “розпалювання ворожнечі” (ч. 1 ст. 130 КК).
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про помилування 20 людей, що “вчинили злочини екстремістської спрямованості”.
- Влада Білорусі заборонила під час зимових свят згадувати у школах Святого Миколая та колядувати, натомість рекомендується дотримуватися російських новорічних традицій.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.