У Британії через скарги на шум припинила існування 137-річна традиція

Джерело: Daily Mail

У Великій Британії через скарги на шум припинила існування традиція, якої дотримувалися протягом 137 років. Тепер годинник на вежі ратуші в Біркенхеді звучатиме лише раз на годину, замість колишнього інтервалу в 15 хвилин.

Як розповіли у виданні, це рішення ухвалено після того, як один із місцевих жителів висловив невдоволення з приводу гучності та частоти боїв годинника. Проведене місцевою владою розслідування підтвердило, що рівень шуму перевищує допустимі норми.

Деякі городяни виступили проти цього рішення, зазначивши, що звуки годинника стали частиною їхнього повсякденного життя. Учасник кампанії за місцеву спадщину Філіп Бартон сказав, що багато місцевих жителів цінують регулярніший бій курантів і “живуть під них”.

Ратушу Біркенхеда зведено в 1887 році за проєктом місцевого архітектора Чарльза Еллісона з використанням шотландського граніту та пісковику з нині засипаного місцевого кар’єру в Сторетоні.

Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.

Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.