У Британії зафіксували польоти БПЛА над трьома військовими базами
Джерело: The Guardian
Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.
Згідно з повідомленням, дрони помітили з 20 по 22 листопада над базами ВПС Лейкенхіт і Мілденхолл у графстві Саффолк, а також над базою Фелтуелл у Норфолку.
Представник ВПС США в Європі поінформував, що БпЛА відрізнялися за розмірами та конфігураціями, їхня присутність не вплинула на мешканців баз та критичну інфраструктуру. Військові продовжують спостерігати за повітряним простором та співпрацювати з владою Великої Британії для реалізації безпеки. У британському Міноборони додали, що будь-які загрози сприймаються всерйоз, на оборонних об’єктах підтримуються необхідні заходи безпеки.
У серпні стало відомо, що Росія планувала диверсію за допомогою безпілотників на авіабазі НАТО в німецькому Гайленкірхені. Там базуються 14 літаків Boeing E-3A Airborne Warning & Control System (AWACS) з радарами дальнього радіуса дії та датчиками. Вони здатні виявляти повітряні та надводні цілі на великих відстанях.
Додамо, раніше прокуратура німецького міста Фленсбург розпочала розслідування прольоту російських безпілотників над зупиненою атомною станцією.
Також стало відомо, що військові бази Сполучених Штатів Амерки в Європі були переведені в стан підвищеної бойової готовності – вперше за десятиліття. Це пов’язано з отриманням Пентагоном відомостей про те, що Росія планує провести низку диверсій і терактів на військових об’єктах США.
В Європі відбулася низка подій, пов’язаних з активізацією російської агентури. Зокрема у Великій Британії двом чоловікам висунули звинувачення у підпалі складу з озброєнням для допомоги Україні. У Польщі арештовано дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
У Швеції розслідують низку залізничних аварій, які спецслужби розцінюють як диверсії. У Чехії російські агенти намагалися вивести з ладу сигнальні системи на залізниці.
Навесні у Німеччині заарештували двох осіб, громадян РФ та ФРН, яких підозрюють у підготовці підпалу на складі з вантажами, призначеними для України. Естонські спецслужби стверджують, що співробітники російської розвідки цієї зими здійснили акти вандалізму щодо автомобілів міністра внутрішніх справ та інших політиків та журналістів. Французьке міністерство оборони раніше попереджало про ризик диверсій на військових об’єктах усередині країни у 2024 році.
Окрім цього, Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту. Відомості надійшли від розвідувальних агентств трьох європейських країн.
За їхньою інформацією, Росія активізувала підготовку прихованих вибухів, підпалів та пошкодження важливої інфраструктури, діючи як безпосередньо, так і через підставних осіб. Ці зусилля описуються як більш агресивні та скоординовані, ніж раніше.
Томас Хальденванг, керівник Федерального відомства з охорони конституції Німеччини, висловив занепокоєння щодо збільшеного ризику диверсій.
Ми оцінюємо ризик контрольованих державою диверсійних дій як такий, що значно зріс, – сказав він.
Інформація про російські диверсійні дії також передається через служби безпеки НАТО, де відмічають “чіткі та переконливі” плани Москви на великомасштабні та добре організовані операції.
Ми повідомляли, що представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій в Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.
Операції включають підпали або спроби підпалів низки об’єктів, зокрема складу у Великій Британії, лакофарбового заводу в Польщі, житлових будинків у Латвії та магазинів IKEA у Литві.
Також зазначається, що особи, яких підозрюють у роботі на РФ, могли планувати напади на військові бази США.
Хоча такі дії можуть здатися випадковими, американські та європейські посадовці з безпеки запевняють, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, спрямованих на уповільнення збройових постачань Києву. Офіційні особи зауважили, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ.
Атаки не перервали потік озброєння в Україну, однак деякі представники служби безпеки пояснили, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку в усьому ланцюжку постачання зброї, додаючи витрати та сповільнюючи темпи передачі.
- У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
- У Польщі арештували дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
- Німецька прокуратура 18 квітня повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
У Сполучених Штатах Америки помер 47-річний кінорежисер Джеф Баена, який також був чоловіком акторки Обрі Плази.
У США у віці 30 років через тривалу хворобу помер віслюк Перрі. Саме він став прототипом для персонажа Віслюка з популярної анімаційної серії “Шрек”.
За даними Національної Асоціації цукровиків України, у 2024 році українські виробники встановили історичний рекорд з експорту цукру, направивши на зовнішні ринки 746,3 тис. тонн цієї продукції на суму $419 млн.
Поп пісня американської співачки Біллі Айліш, номінована на три премії “Ґреммі”, “Birds of a Feather” стала найпопулярнішим треком 2024 року на Spotify. Композицію прослухали 1,775 млрд разів.