У британській розвідці повідомили про «кризу психічного здоров’я» у російських військових

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, російські військові переживають кризу психічного здоров’я.

Фахівці нагадали, що у грудні 2022 року російські психологи ідентифікували приблизно 100 000 військовослужбовців, які страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

“Зараз ця цифра майже напевно більша, оскільки російські військові не можуть забезпечити достатню ротацію та відновлення з поля бою”, – зауважили розвідники.

Вони додали, що на цю проблему звертали увагу багато командирів, зокрема колишній генерал-майор 58-ї загальновійськової армії РФ Іван Попов, якого було звільнено від командування в липні 2023 року.

“Є додаткові ознаки того, що лікарі в Росії відправляють на фронт непридатних до війни військових. У 2023 році кількість апеляційних позовів проти російських військово-лікарських комісій була вищою, ніж у 2022 році, у багатьох справах було відмовлено або позови залишені”, – додали у розвідці Великої Британії.

Фахівці резюмували, що через недостатню турботу про психічне здоров’я своїх солдатів і бойову готовність, бойова ефективність Росії продовжує працювати на неоптимальному рівні.

  • Від дитячих майданчиків до плаців: російські школи стають дедалі більш мілітаризованими.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.