У британській розвідці припустили, що сповільнює контрнаступ ЗСУ на півдні

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці вважають, що одним із факторів, який сповільнює контрнаступ України на південному напрямку, є зарослі на раніше орних землях.

Фахівці зауважили, що поля, на яких до повномасштабного вторгення Росії вирощували сільськогосподарську продукцію, протягом 18-ти місяців війни заросли кущами та бур’янами, які активно ростуть в умовах теплого і вологого літа.

Таке додаткове прикриття допомагає російським окупантам, прикриваючи їхні оборонні позиції. Також зарослі ускладнюють очищення мінних полів.

Розвідники резюмували, що зарослі можуть служити прикриттям для невеликих атак піхоти, однак загалом вони заважають будь-якій стороні конфлікту швидко просуватись вперед.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.