У британській розвідці спрогнозували збільшення втрат Росії в Україні до 500 тисяч осіб

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

Протягом 2023 року середні щоденні втрати російської армії на війні проти України, зросли майже на 300 осіб проти минулорічних показників. Тож якщо темпи втрат російської армії збережуться надалі, то до кінця 2024 року Росія втратить півмільйона своїх солдатів.

У британській розвідці акцентували, що зростання щоденних втрат свідчить про деградацію російських сил та їх перетворення на “масову армію” нижчої якості після мобілізації у вересні 2022 року. І додають, що вже зараз РФ знадобиться до десяти років для відновлення професійних і досвідчених підрозділів.

Раніше у британській розвідці зазначили, що РФ хотіла захопити Авдіївку лише за 10-14 днів. Натомість недавні атаки призвели до збільшення втрат серед росіян на 90%.

Зауважимо, близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України, повідомило джерело, знайоме з розсекреченими даними розвідки США.

У листопад Захід оцінив втрати росіян на війні у 300-400 тисяч вбитими та пораненими.

  • Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
  • В Україні триває 676-та доба від початку повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 30 грудня, воїни ЗСУ знищили вже більш як 359 тисяч російських окупантів.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.