У Будапешті 28 країн засудили екоцид, спричинений вторгненням РФ в Україну
Джерело: пресслужба МОЗ
На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
Спільну заяву вже підтримали Андорра, Албанія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Італія, Греція, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Словаччина, Швеція та Велика Британія.
“Ми засуджуємо агресивну війну Росії проти України, яка прямо суперечить цілям нашої конференції, а саме: загрожує кліматичній стійкості, біорізноманіттю, екологічній чистоті та створює прямі транскордонні небезпеки і ризики, з якими ми маємо боротися сьогодні. Ми наголошуємо, що Росія повинна бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти неї. У звʼязку з цим ми вважаємо, що Росія повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включаючи відшкодування шкоди, завданої такими діями”, – йдеться у тексті заяви.
У відомстві додали, що протягом наступних двох тижнів інші країни зможуть також долучитися до цієї заяви та підтримати Україну.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі – ділянки пляжів та плавнів, розповів Суспільному завідувач відділу охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.