У Будапешті 28 країн засудили екоцид, спричинений вторгненням РФ в Україну

Джерело: пресслужба МОЗ

На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.

Спільну заяву вже підтримали Андорра, Албанія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Італія, Греція, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Словаччина, Швеція та Велика Британія.

“Ми засуджуємо агресивну війну Росії проти України, яка прямо суперечить цілям нашої конференції, а саме: загрожує кліматичній стійкості, біорізноманіттю, екологічній чистоті та створює прямі транскордонні небезпеки і ризики, з якими ми маємо боротися сьогодні. Ми наголошуємо, що Росія повинна бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти неї. У звʼязку з цим ми вважаємо, що Росія повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включаючи відшкодування шкоди, завданої такими діями”, – йдеться у тексті заяви.

У відомстві додали, що протягом наступних двох тижнів інші країни зможуть також долучитися до цієї заяви та підтримати Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.