У бундестазі закликали продовжити реформування армії ФРН

Джерело: DW

Вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року призвело до змін у сфері німецького бундесверу, проте цілей цих перетворень не досягнуто й досі. Таку думку висловила уповноважена німецького бундестагу у справах військовослужбовців бундесверу Єва Хьогль.

“Зміна епох” – це і завдання для подальших реформ і прискорених темпів, — заявив Хьогль, маючи на увазі широке поширення в Німеччині слово Zeitwende, до якого вдався канцлер ФРН Олаф Шольц, описуючи політичну ситуацію після початку повномасштабної війни РФ проти України. — Це стосується оснащення, персоналу та інфраструктури. Там ми ще не досягли своїх цілей.

У цьому контексті Хьогль, крім іншого, закликала збільшити оборонний бюджет Німеччини після дострокових виборів до бундестагу.

Згідно з її даними, у ФРН досі не вдалося довести чисельність військовослужбовців бундесверу до бажаного показника 203 000 осіб. До цього не вистачає 20 000 військовослужбовців. Крім того, багато посад у бундесвері залишаються не зайнятими.

Що стосується фактичної боєздатності, то в багатьох підрозділах, за словами уповноваженої, вона становить лише близько 50%, що “явно занадто мало”.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії.

Якщо ми ігноруватимемо загрозу тільки тому, що вона викликає у нас дискомфорт, то вона не поменшає, а лише збільшиться, – попередив Пісторіус.

За словами міністра, нині військовий напад Росії на НАТО не очікується. Водночас, зазначив міністр, президент РФ Володимир Путін послідовно перевів економіку своєї країни на військові рейки – зараз Росія за кілька місяців виробляє більше озброєнь та боєприпасів, ніж усі країни Євросоюзу разом узяті за рік.

До 2029 або 2030 року Путін може настільки посилити свою армію, що Росія буде здатна завдати удару по НАТО, – вважає Пісторіус.

Він також попередив про гібридну загрозу Німеччині з боку путінської Росії.

Путін діє гібридно, і Німеччина перебуває під його особливо пильною увагою. Він добре нас знає і розуміє, де і як заподіяти нам болючі удари. Нам потрібно підготуватися, щоб з упевненістю протистояти загрозі з боку Путіна. Ігнорування цієї загрози лише збільшить її масштаб, – наголосив міністр.

За словами міністра, мова зокрема про атаки на інфраструктуру та енергопостачання, активність у Північному та Балтійському морях, а також про порушення правил у повітряному просторі.

До цього можна додати кампанії в соцмережах, втручання у виборчі процеси та фінансування голосів, що походять від таких партій, як “Альтернатива для Німеччини” та “Союз Сари Вагенкнехт”, які стверджують, ніби Німеччина не захищає власні інтереси, а тримає курс на війну з Росією, – зазначив міністр.

Пісторіус акцентував, що такі дії є частиною стратегії Путіна, спрямованої на дестабілізацію та розкол німецького суспільства.

Ми маємо зробити все, щоб стратегія Путіна не спрацювала, – додав він.

На запитання, чи відповідає нинішній стан збройних сил Німеччини необхідним вимогам, міністр відповів: “Ми перебуваємо на правильному шляху”. Він нагадав, що лише у 2024 році було схвалено 97 великих проектів на суму 58 млрд євро, що перевершило рекордні показники минулого року.

Додамо, 5 червня Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.