У Бундестазі знову закликали постачити Україні ракети Taurus

Джерело: DW

Глава комітету бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман вкотре закликала уряд ФРН схвалити постачання Україні крилатих ракет Taurus.

Так Штрак-Циммерман зреагувала на посилення російських авіаударів по Україні.

Україні необхідно більше боєприпасів, більше запчастин, і Taurus повинні почати передавати негайно, щоби остаточно ускладнити російську логістику, — наголосила політикиня.

Та додала, що раніше дане Німеччиною зобов’язання підтримувати Україну стільки, скільки необхідно, “стане порожнім звуком”, якщо ФРН спільно з союзниками не посилить підтримувати Україну. Це стосується також й європейської коаліції з постачання винищувачів F-16, яку глава комітету Бундестагу з оборони закликала “набирати швидкість”.

Також німецькі депутати наголосили, що нині Україна гостро потребує боєприпасів для артилерії, ракет Taurus та запчастин для поставленої нами важкої техніки.

Дискусії про необхідність постачання ракет Taurus Україні тривають багато місяців. Як писали ЗМІ, уряд канцлера Олафа Шольца не вирішувався на це рішення з двох причин : “через можливість завдавати крилатими ракетами ударів по цілям, розташованим у глибині російської території та через те, що Україні, мабуть, довелося б надавати геодані чи обслуговуючий персонал”.

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст.

Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
  • Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
  • 19 жовтня Дмитро Кулеба повідомив, що постачання ATACMS здійснюватимуть на постійній основі.
  • Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.