У бюджетному комітеті Ради розповіли, звідки взяли гроші на «тисячу від Зеленського»
Джерело: Forbes
Кошти на виплату так званої “тисячі від Зеленського” візьмуть із Фонду безробіття, повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
Напочатку 2024 року цей фонд перерахував 10 млрд грн до спеціального фонду державного бюджету для реалізації програм Міністерства економіки, спрямованих на підтримку бізнесу. За інформацією відомства, ефективною стратегією боротьби з безробіттям є створення нових робочих місць.
У бюджеті на 2024 рік ці кошти розподілили наступним чином: 1 млрд грн – на програми часткової компенсації купівлі сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, 1 млрд грн – на розвиток індустріальних парків, 3 млрд грн – на підтримку програми “інвест-няні”, 2 млрд грн – на гуманітарне розмінування та 3 млрд грн – на кешбек.
З виділених 10 млрд грн наразі залишилося невикористаними 9,3 млрд. Ці кошти й планується спрямувати на виплату “тисячі” до кінця 2024 року, а, можливо, і на 2025 рік, залежно від кількості людей, які виявлять бажання скористатися цією програмою.
За прогнозами уряду, на які посилається видання Forbes, участь у програмі можуть взяти до 15 млн осіб, хоча Підласа припускає, що реальна кількість учасників буде меншою.
- Народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Гурін запевняє, що щиро не вбачає ні ризиків, ані проблем у тому, аби роздавати кошти партнерів, котрі ті передали на цільові програми в Україні. Принаймні так він відповів на запитання Букв на платформі X.
Г
Міністерство оборони України офіційно допустило до використання у Силах оборони дистанційно керований вогневий модуль “Пернач” українського виробництва.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.