У Чехії чоловік напав на двох жінок, коли дізнався, що вони – українки
Джерело: Novinky
У чеському місті Пласи, на півночі Пльзенського краю, чоловік побив двох українок, коли дізнався, звідки вони. Він зупинився біля них на машині, вийшов і почав бити в обличчя й тягнути за волосся.
Тетяна, одна з постраждалих, розповіла, що вона разом з подругою Лілією пішли з дітьми на карусель. Коли до них під’їхала Skoda Octavia з причепом, вони сиділи на бордюрі і розмовляли. Невідомий запитав, чи з України вони.
“Потім він від’їхав на кілька метрів, залишив машину заведеною і повернувся до нас”, – сказала постраждала.
Спершу чоловік почав лаятися, а потім напав на них.
“Спочатку я зазнала трьох ударів кулаком в обличчя. Потім він почав тягнути мене за волосся, щоб я встала. Одразу ж накинувся на Лілію”, – зауважила постраждала.
Тетяна спробувала витягнути ключ із замка запалювання, щоб він не зміг втекти з місця злочину. Коли вона збиралася викликати поліцію – двоє інших чоловіків підійшли до неї ззаду і вдарили в спину. Тоді вона впустила ключ на землю.
“Перший нападник підняв його, сів у машину і поїхав геть. Назустріч нам вже йшли дві дівчини і хлопець, які викликали поліцію і швидку допомогу, оскільки Ліля лежала на землі, з обличчя текла кров”, – згадує Тетяна.
Вона передала поліції фото транспортного засобу разом із номерним знаком і детально описала нападника. Друга потерпіла гірше пам’ятає події. Вона згадала, що їй завдали трьох ударів і надалі вона отямилася тільки в лікарні.
Лілії діагностовано відкритий перелом щелепи, а також перелом вилиці та кісток носа.
За словами постраждалих, вони знайшли прихисток в Чехії через кілька тижнів після початку російської агресії. Вони не можуть пояснити мотиву нападу, оскільки за цей час “ні з ким не сварилися, нікого ні на що не провокували”.
- Федеральний уряд Канади розповів про розробку нової імміграційної програми для українських переселенців, яка допоможе возз’єднатися сім’ям, розділеним між двома країнами.
- За даними Департаменту міграції Литви, в країні за перше півріччя 2023 року кількість громадян України зменшилась на 10 тисяч осіб.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.