У Чехії чоловік напав на двох жінок, коли дізнався, що вони – українки

Джерело: Novinky
У чеському місті Пласи, на півночі Пльзенського краю, чоловік побив двох українок, коли дізнався, звідки вони. Він зупинився біля них на машині, вийшов і почав бити в обличчя й тягнути за волосся.
Тетяна, одна з постраждалих, розповіла, що вона разом з подругою Лілією пішли з дітьми на карусель. Коли до них під’їхала Skoda Octavia з причепом, вони сиділи на бордюрі і розмовляли. Невідомий запитав, чи з України вони.
“Потім він від’їхав на кілька метрів, залишив машину заведеною і повернувся до нас”, – сказала постраждала.
Спершу чоловік почав лаятися, а потім напав на них.
“Спочатку я зазнала трьох ударів кулаком в обличчя. Потім він почав тягнути мене за волосся, щоб я встала. Одразу ж накинувся на Лілію”, – зауважила постраждала.
Тетяна спробувала витягнути ключ із замка запалювання, щоб він не зміг втекти з місця злочину. Коли вона збиралася викликати поліцію – двоє інших чоловіків підійшли до неї ззаду і вдарили в спину. Тоді вона впустила ключ на землю.
“Перший нападник підняв його, сів у машину і поїхав геть. Назустріч нам вже йшли дві дівчини і хлопець, які викликали поліцію і швидку допомогу, оскільки Ліля лежала на землі, з обличчя текла кров”, – згадує Тетяна.
Вона передала поліції фото транспортного засобу разом із номерним знаком і детально описала нападника. Друга потерпіла гірше пам’ятає події. Вона згадала, що їй завдали трьох ударів і надалі вона отямилася тільки в лікарні.
Лілії діагностовано відкритий перелом щелепи, а також перелом вилиці та кісток носа.
За словами постраждалих, вони знайшли прихисток в Чехії через кілька тижнів після початку російської агресії. Вони не можуть пояснити мотиву нападу, оскільки за цей час “ні з ким не сварилися, нікого ні на що не провокували”.
- Федеральний уряд Канади розповів про розробку нової імміграційної програми для українських переселенців, яка допоможе возз’єднатися сім’ям, розділеним між двома країнами.
- За даними Департаменту міграції Литви, в країні за перше півріччя 2023 року кількість громадян України зменшилась на 10 тисяч осіб.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.