У чотирьох областях України знеструмлено частину споживачів – Міненерго
Джерело: Міністерство енергетики України
У Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Чернігівській областях залишається знеструмленою частина споживачів. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. На Сумщині енергетики відновили дві повітряні лінії електропередачі 10 кВ, які були пошкоджені через обстріли. Усього по області залишаються знеструмленими близько 3 тисяч споживачів у 54 населених пунктах.
Зокрема, в Одесі відбуваються планові роботи на ТЕЦ – без світла близько 28 тисяч жителів. Планується заживлення до кінця дня.
Водночас станом на сьогодні електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.
Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що російські окупанти планують подовжувати обстріли українських енергооб’єктів, тому збільшення видобутку вугілля важливе для проходження опалювального сезону.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підготовка до осінньо-зимового періоду входить у свою фінальну стадію.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.