У центрі Києва перехожі та співробітники ДСНС врятували бджолиний рій

Джерело: мешканка столиці Катерина Полянська/Facebook

У центрі Києва на вулиці Михайла Коцюбинського перехожі та співробітники ДСНС врятували рій бджіл.

“Ця історія сталася 20 травня 2025 року в місті Києві, на вулиці Михайла Коцюбинського. Йдучи на роботу, я почула серед вулиці дзижчання і не могла зрозуміти, що сталося, чому так багато комах у повітрі. Такого ніколи не було. Пригледівшись, я помітила, що це бджоли! Частина з них сиділа на асфальті, частина літала в повітрі. Сотні бджіл. Вони нікуди не летіли, а постійно літали на одному місці. І, дякую їм, нікого не жалили”, – розповіли Полянська.

За її словами, вона вирішила допомогти комахам та “почала телефонувати всім знайомим бджолярам”, водночас “охороняючи” рій, щоб на них раптом ніхто не наступив та не зайшов до їхньої “хмари”.

Поруч із місцем події розташоване управління ДСНС України, один із співробітників якого має пасіку і вміє поводитися з бджолами. Також долучився художник, який мешкає неподалік.

Фото: Катерина Полянська

Фото: Катерина Полянська

Фото: Катерина Полянська

Фото: Катерина Полянська

“Ми почали думати, що можна зробити. Крок за кроком. Вирішили спробувати принести коробку, щоб бджоли сприйняли її як прихисток. Це була коробка від бананів з отворами та дірочками й перегородкою всередині. Намастили стінки коробки бджолиним воском зі свічки та поклали її всередину. Зайшли до магазину та придбали мед, намазали ним стіни коробки”, – розповіла Катерина.

Фото: Катерина Полянська

Фото: Катерина Полянська

Вона додала, що бджоли одразу почали залазити всередину коробки, і вже через 40 хвилин усі комахи були у “вулику”. Рій перенесли в інше місце, а забрати їх до себе погодилася місцева жителька, яка теж має пасіку.

За даними синоптиків у четвер, 22 травня, частину країни накриє негода.

Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.

У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.

На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.

Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.