У ЦРУ заявили, що COVID-19 поширився через витік з біолабораторії – NYT

Джерело: The New York Times

Директор Центрального розвідувального управління Джон Реткліфф оприлюднив новий аналіз щодо походження Covid-19, в якому надається перевага теорії витоку вірусу з лабораторії в китайському місті Ухань.

ЦРУ протягом тривалого часу заявляло, що не має достатньо даних для того, щоб визначити, чи виникла пандемія Covid природним шляхом, чи через випадковий витік з наукової лабораторії. Однак цього тижня відомство опублікувало нову оцінку, в якій аналітики висловили перевагу версії про лабораторний витік.

Згідно з виданням, нове керівництво ЦРУ, ймовірно, не має нових розвідувальних даних, а використовує ті ж самі докази, що були представлені раніше. Однак зазначено, що цей аналіз ґрунтується на більш детальному вивченні умов у лабораторіях високого рівня безпеки в Ухані перед початком пандемії.

Речниця відомства зазначила, що інша теорія також залишається можливим варіантом і що важливо враховувати будь-яку нову інформацію, яку отримає розвідка.

Згідно з виданням, агентство оприлюднило свою нову оцінку з “низьким рівнем достовірності”, що вказує на те, що розвіддані, які її підтримують, є “фрагментарними та неповними”.

У матеріалі також зазначається, що на початку своєї роботи президент Байден наказав провести новий перегляд розвідданих, після того як офіційні особи повідомили Білому дому про наявність неперевірених доказів.

Водночас зазначається, що Реткліфф, який був директором національної розвідки в першій адміністрації Трампа, стверджував, що ЦРУ не хотіло брати до уваги теорію про витік інформації з лабораторії, оскільки це могло б призвести до геополітичних проблем для адміністрації Байдена.

Під час своєї присяги Реткліфф підкреслив, що дослідження походження COVID є одним з його пріоритетів.

Реткліфф пообіцяв агресивніші дії ЦРУ, зокрема для проникнення в лабораторії в Ухані чи китайський уряд. Однак, розвідники вважають, що відповіді щодо походження вірусу, ймовірно, знайдуть через науковий прорив, а не завдяки розвідці.

Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.

Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.