У Давосі Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні української «Формули миру»

Джерело: Міхаель Бродський/Telegram

16 січня посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський повідомив, що країна вперше взяла участь в обговоренні української “Формули миру”. На зустрічі у Давосі Ізраїль представляв заступник голови Ради національної безпеки.

Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні “Формули миру” президента України Володимира Зеленського, що відбулося на початку тижня.

На четвертій зустрічі радників із національної безпеки у швейцарському Давосі Ізраїль представляв заступник голови Ради національної безпеки, – зазначив Бродський.

У зустрічі щодо української формули миру 14 січня у Давосі взяли участь представники 81 країни.

14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання відновленню війни, а також підтвердження закінчення війни.

Зауважимо, 11 жовтня 2022 року Зеленський озвучив лідерам G7 десять пунктів “формули” для подолання російської загрози:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.