У Держдумі РФ закликали народжувати дітей за «наказом Путіна»
Джерело: The Moscow Times
Депутат Держдуми РФ Андрій Гурулєв заявив, що росіянки мають прислухатися до слів російського президента Володимира Путіна про народження дітей, розглядаючи це як завдання щодо поліпшення демографічних показників.
Президент, що сказав? Традиційні цінності — батьківщина, багатодітні сім’ї. Завдання як виконуватимеш? …Ти указ президента виконуєш? …Завдання виконав, через дев’ять місяців доповів за результатом,— зазначив Гурулєв.
Виступаючи на засіданні Всесвітнього російського народного собору в листопаді, Путін заявив, що Росія зіштовхнулася зі “складними демографічними викликами”, і щоб їх подолати, потрібно відроджувати традиції багатодітності в сім’ях. Він нагадав, що кілька поколінь тому в російських сім’ях було по сім-вісім дітей, тож закликав відроджувати так звані “традиції”.
У жовтні уряд РФ, складаючи проєкт бюджету Соціального фонду, спрогнозував, що показник народжуваності в Росії продовжить знижуватися в найближчі три роки і впаде до рівнів, яких країна не бачила з царських часів. Закладені в прогноз цифри — це мінімум із рубежу XVIII–XIX століття.
Мобілізація та міграція за кордон знизила кількість рівень народжуваності в РФ приблизно на 5%.
- Близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України, повідомило джерело, знайоме з розсекреченими даними розвідки США.
- 29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.
- З жовтня, коли російські війська почали наступ під Авдіївкою, українським армійцям вдалося ліквідувати понад 13 тисяч особового складу ворога, повідомила прессекретарка Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон.
- Британські розвідники повідомили, що, імовірно, новосформована 104-та гвардійська повітряно-десантна дивізія РФ зазнала вагомих втрат на лівобережжі Херсонщини.
- В Україні триває 662-га доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 17 грудня, українські воїни знищили понад 346 тисяч російських солдат.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.