У дев’яти населених пунктах Донеччини оголошено примусову евакуацію дітей
Джерело: Мінреінтеграції
У ще 9 населених пунктах Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей в умовах воєнного стану.
Відповідне звернення Донецької ОВА було розглянуто на засіданні Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.
Учасники штабу одностайно підтримали проведення примусової евакуації дітей ще із дев’яти населених пунктів Донецької області, які знаходяться поблизу районів ведення бойових дій. Мовиться про:
- Ямпіль
- Зарічне
- Торське
- Оріхуватку
- Никонорівку
- Малинівку
- Тихонівку
- Васютинське
- Рай-Олександрівку
За даними міністерства, примусово буде евакуйовано 130 дітей, які все ще перебувають у вище вказаних населених пунктах.
Також Координаційний штаб розглянув питання щодо стану евакуації цивільного населення із Сумської області. На цей час з 5-кілометрової небезпечної зони вже евакуювали 1718 осіб, серед яких 228 дітей. У 21 населеному пункті мешканців не залишилося. Евакуаційні заходи тривають.
- Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.