Від початку повномасштабної війни понад 1300 дітей евакуйовано на лікування за кордон

Джерело: МОЗ України.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.

Такі евакуаційні рейси організовано у межах тісної співпраці Міністерства охорони здоров’я з міжнародними партнерами, зокрема Єврокомісією, ВООЗ, урядом Польщі та інших країн.

Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” (Львів), БФ “Таблеточки” та St. Jude Children’s Research Hospital у межах реалізації програми SAFER Ukraine евакуюють українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування в США, Канаду та європейські країни.

За даними МОЗ, загалом завдяки взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон майже 4 тисячі українців, серед яких понад 1 300 – діти з онкологічними захворюваннями та травмами.

Відповідно до затверджених критеріїв, евакуйованими на лікування до закордонних клінік можуть бути діти і дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, онкологічною патологією, а також захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування, якщо його доступність наразі значно обмежена.

У відомстві наголосили, що медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.