Від початку повномасштабної війни понад 1300 дітей евакуйовано на лікування за кордон
Джерело: МОЗ України.
Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.
Такі евакуаційні рейси організовано у межах тісної співпраці Міністерства охорони здоров’я з міжнародними партнерами, зокрема Єврокомісією, ВООЗ, урядом Польщі та інших країн.
Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” (Львів), БФ “Таблеточки” та St. Jude Children’s Research Hospital у межах реалізації програми SAFER Ukraine евакуюють українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування в США, Канаду та європейські країни.
За даними МОЗ, загалом завдяки взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон майже 4 тисячі українців, серед яких понад 1 300 – діти з онкологічними захворюваннями та травмами.
Відповідно до затверджених критеріїв, евакуйованими на лікування до закордонних клінік можуть бути діти і дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, онкологічною патологією, а також захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування, якщо його доступність наразі значно обмежена.
У відомстві наголосили, що медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
- Українському військовому нарощують 17 сантиметрів кістки для того, щоб зберегти ногу після того, як він отримав осколкове поранення під час боїв на Донеччині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.