У Дніпрі внаслідок масованого ракетного удару без газопостачання понад 150 абонентів

Джерело: Міненерго

У Дніпрі внаслідок російського масованого ракетного удару без газопостачання залишаються 152 побутових споживачі. Також відключені від газу чотири зруйновані приватні будинки.

Загалом ситуація у регіонах наступна:

Дніпропетровська область – Внаслідок бойових дій частково знеструмлено 2 населені пункти (834 абоненти). З технологічних причин без світла 690 абонентів.

Також на території області внаслідок технологічного порушення, що сталося зранку, без напруги залишилися 829 побутових споживачів та 115 юридичних осіб. Тривають роботи з відновлення.

Київська область – Енергетики заживили всіх споживачів, які були без світла після обстрілів, що сталися напередодні.

Під час земляних робіт в одному із сіл працівники комунального підприємства пошкодили підземний газопровід середнього тиску. Відключено від газопостачання 107 споживачів (приватні будинки). Тривають роботи з відновлення розподілу газу.

Донецька область – Через бойові дії в області вимикалися повітряні лінії та підстанції напругою 110 кВ, було знеструмлено 8 населених пунктів та 6863 абоненти. Було під’єднано до мережі 11 населених пунктів (13 803 абоненти), враховуючи тих, що були відключені раніше.

На ранок залишаються без світла через бойові дії 130 населених пунктів, з них 14 частково (118 795 абонентів).

Також газовики відновили розподіл газу до 4 споживачів.

Запорізька область – Через збиту опору ЛЕП сталося знеструмлення одного населеного пункту (125 точок обліку). Бригади працюють над відновленням електропостачання.

На ранок залишаються без світла з технологічних причин 2 населені пункти (126 точок обліку).

Львівська область – У Львові внаслідок ракетного удару уламками ракети частково пошкоджено 7 багатоквартирних житлових будинків. Газовики припинили подачу газу до 504 абонентів.

В одному з міст Львівської області внаслідок ракетного удару від газопостачання відключено промислове підприємство.

Одеська область – Через ворожі обстріли, що сталися напередодні, залишаються відключеними 296 клієнтів.

Також з технологічних причин відключилися 2 лінії 10 кВ. Станом на 9:00 одну з них уже частково включено. Залишаються без світла 2 населені пункти (1156 клієнтів).

Сумська область – Через бойові дії відключено 54 населені пункти (2282 споживачі).

Харківська область – По області залишаються відключеними через бойові дії майже 16 тисяч абонентів. 1 населений пункт знеструмлено через негоду.

Черкаська область – Через ворожі обстріли без світла залишаються 105 абонентів. Тривають відновлювальні роботи.

У місті Сміла внаслідок бойових дій пошкоджено газифіковані приватні будинки. Шість з них було відключено від газопостачання аварійними бригадами.

Чернігівська область – Через бойові дії знеструмлено 16 населених пунктів, з них 5 частково (970 точок обліку).

У Міненерго наголосили, що обмеження електропостачання не застосовується, планові відключення не передбачаються.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.