У ДПСУ пояснили, чому польські перевізники блокують саме чотири пункти пропуску
Джерело: телемарафон
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко пояснив, що польські перевізники блокують чотири КПП на кордоні з Україною, які здатні перетинати вантажівки з великою вагою. Інші пункти пропуску на кордоні з Польщею можуть приймати вантажівки до 7,5 тонни.
Вже з 27 листопада страйкарі почнуть блокувати пункт пропуску “Шегині” цілодобово, але з 23 листопада блокування тривало з 09:00 до 20:00. Всього в чергах на території Польщі в бік України на 4 напрямках, а саме “Ягодин-Дорогуськ”, “Краковець-Корчева”, “Рава-Руська-Хребене”, “Медика – Шегині”, перебувало десь 3,5 тисячі вантажних засобів.
Ці чотири КПП здатні перетинати вантажівки вагою понад 7,5 тонни.
“Тобто та частина польських перевізників, яка блокує рух для вантажівок, вони чітко розуміли, що якщо вони вчинять такі дії на цих напрямках, то фактично рух для вантажівок буде максимально заблокований”, — пояснив представник ДПСУ.
Планується, що страйк триватиме до січня 2024 року.
- Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін заявив, що економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн євро через страйк польських перевізників. За оцінкою Федерації роботодавців України, збитки українських перевізників із розрахунку внутрішньої дохідності на добу становить 350 євро за простій.
- Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.
- Українським водіям, які перебувають перед пунктом пропуску “Дорогуськ-Ягодин” через страйк польських перевізників привезли 2,5 тисячі літрів води, 1 200 обідів та необхідні медикаменти. Це організували Мінінфраструктури спільно з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.