Страйк на кордоні з Польщею: водіям на одному з пунктів пропуску доставили продукти й ліки

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook

Українським водіям, які перебувають перед пунктом пропуску “Дорогуськ-Ягодин” через страйк польських перевізників привезли 2,5 тисячі літрів води, 1 200 обідів та необхідні медикаменти. Це організували Мінінфраструктури спільно з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників.

Водіям вже десять днів допомагає команда World Central Kitchen, яка роздала майже 14 тисяч гарячих обідів.

За боку через найбільший вантажний пункт пропуску України “Ягодин-Дорогуськ” здатні проїжджати по 680 вантажівок. Внаслідок його блокування лише кілька десятків вантажівок на добу перетинають його. У фізичній черзі з польського боку кордону очікують понад 800 вантажівок.

Минулого тижня аналогічну допомогу доставили водіям у пунктах пропуску “Корчова-Краківець” та “Рава-Руська-Гребенне”. Там черга з вантажівок становить 700 та 600 транспортних засобів відповідно.

Заблоковані водії та перевізники можуть звернутись на цілодобову гарячу лінію “Укртрансбезпеки”, повідомити про потреби та будь-які інші пов’язані питання: +38-(067)-120-04-83. Додаткові потреби можна вказати через Google-форму. За бажанням їх можуть евакувати до України. Для цього треба заповнити форму за посиланням.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.