У двох областях пошкоджено електромережі внаслідок атаки РФ — «Укренерго»

Джерело: НЕК “Укренерго” у Facebook

Внаслідок ранкового ракетного обстрілу в областях Дніпропетровській та Харківській виявлені пошкодження в електромережах обленерго. Відновлювальні роботи розпочалися одразу після завершення повітряної тривоги.

Також на одній з підстанцій “Укренерго” у центральному регіоні було введено в експлуатацію нове обладнання, замінюючи те, що було зруйновано ракетними атаками минулої зими. Це призвело до підвищення надійності електропостачання регіону.

Ще 22 січня максимальне споживання електроенергії було на майже 2% вище, ніж добовий максимум 19 січня. За даними станом на 9:10 23 січня, споживання зберігається на рівні попереднього дня.

На 23 січня не здійснюється експорт електроенергії, але запланований імпорт зі Словаччини, Румунії та Молдови загальним обсягом 4 471 МВт-год.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.

ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.

Триває сімсот тридцять шоста доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку українські захисники відбили 22 атаки росіян в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське Донецької області.