У джунглях Мексики знайшли невідоме раніше стародавнє місто майя
Джерело: Sky News
Археологи виявили тисячі невідомих раніше стародавніх споруд, включаючи піраміди, захованих у джунглях Мексики. У південному штаті Кампече на півострові Юкатан знайдено понад 6600 споруд, пов’язаних із цивілізацією майя.
Фахівці використовували метод лідара — лазерного сканування землі зверху, щоб проаналізувати дані. Майя були однією з провідних цивілізацій Мезоамерики, відомих своїми містами з витонченими церемоніальними будівлями та масивними пірамідами, розташованими на територіях сучасної Мексики, Гондурасу, Гватемали та Сальвадору.

Фото: Luke Auld-Thomas/Antiquity Publications
Дослідники, очолювані Люком Олд-Томасом з Університету Тулейн, виявили піраміди в Калакмулі. За їхніми словами, вони раніше досліджували лише невелику частину території. Але лазерним скануванням вчені змогли охопити площу 47 квадратних миль, виявивши аномалії в ландшафті, що свідчили про присутність будівель майя.
Результати дослідження, опубліковані в журналі Antiquity, показали щільну мережу невивчених поселень майя в регіоні. Серед знайдених об’єктів було ціле місто, назване Валеріана, що включало два головних вузли монументальної архітектури та інженерних споруд.
Дослідники знайшли не лише сільські райони та менші поселення, а й велике місто з пірамідами, розташоване біля єдиної в цьому районі автомагістралі. Ця інформація була невідома як урядові структурам, так і науковому співтовариству, зазначивши, що попереду ще багато відкриттів.

Фото: Luke Auld-Thomas/Antiquity Publications
Минулого року в тому ж регіоні була знайдена ще одна стародавня міська структура майя, датована 1000 роком нашої ери, але без використання лідара, оскільки дослідники пройшли 60 км через густі зарості.
Цивілізація майя досягла свого розквіту між 300 і 900 роками нашої ери, і вважається, що її нащадки досі проживають у цьому регіоні.
- Науковців проаналізували ДНК кісток дітей, знайдених біля священної водойми в підземному резервуарі, розташованому в політичному та культурному центрі майя Чичен-Іца, та встановили, що 64 із 100 останків належали хлопчикам від 3 до 6 років, яких убили під час релігійних ритуалів.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.