У Фінляндії через страйк можуть зупинитися заводи, які виготовляють боєприпаси для України

Джерело: Yle

У Фінляндії через страйк, який відбудеться по всій країні 1 та 2 лютого, можуть зупинитися заводи, які виготовляють боєприпаси для України.

Як розповіли у виданні, профспілка працівників державного та соціального секторів (JHL) організувала політичний страйк із закликом до уряду скасувати заплановані реформи ринку праці.

Зокрема страйк вплине на роботу заводів, що виробляють боєприпаси у Фінляндії для України. Через це зупиниться виробництво боєприпасів на трьох заводах компанії, а також на заводі з виробництва пороху в Лапуа, Састамала і Віхтавуорі.

У пресрелізі профспілки вказано, що страйк є частиною політичного страйку, організованого не проти роботодавців, а тому, що уряд прем’єр-міністра Петтері Орпо “все ще наполягає на жорстких скороченнях для працівників”.

Водночас акція протесту вплине на роботу всіх великих аеропортів Finavia, за винятком невеликих аеропортів у Халлі та Утті. Натомість акція не вплине на ту роботу, яка може поставити під загрозу життя, здоров’я або майно людей.

Своєю чергою, в національній авіакомпанії Finnair попередили, що страйк матиме “значний вплив” на її діяльність і призведе до скасування рейсів.

“Finnair має приблизно 60 000 клієнтів 1-2 лютого, чиї плани щодо подорожей можуть бути порушені через страйк”, – йдеться у заяві компанії.

Авіакомпанія ще не внесла жодних змін до свого розкладу на час страйку, але запропонувала клієнтам можливість змінити свій рейс.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.