У Фінляндії через страйк можуть зупинитися заводи, які виготовляють боєприпаси для України

Джерело: Yle

У Фінляндії через страйк, який відбудеться по всій країні 1 та 2 лютого, можуть зупинитися заводи, які виготовляють боєприпаси для України.

Як розповіли у виданні, профспілка працівників державного та соціального секторів (JHL) організувала політичний страйк із закликом до уряду скасувати заплановані реформи ринку праці.

Зокрема страйк вплине на роботу заводів, що виробляють боєприпаси у Фінляндії для України. Через це зупиниться виробництво боєприпасів на трьох заводах компанії, а також на заводі з виробництва пороху в Лапуа, Састамала і Віхтавуорі.

У пресрелізі профспілки вказано, що страйк є частиною політичного страйку, організованого не проти роботодавців, а тому, що уряд прем’єр-міністра Петтері Орпо “все ще наполягає на жорстких скороченнях для працівників”.

Водночас акція протесту вплине на роботу всіх великих аеропортів Finavia, за винятком невеликих аеропортів у Халлі та Утті. Натомість акція не вплине на ту роботу, яка може поставити під загрозу життя, здоров’я або майно людей.

Своєю чергою, в національній авіакомпанії Finnair попередили, що страйк матиме “значний вплив” на її діяльність і призведе до скасування рейсів.

“Finnair має приблизно 60 000 клієнтів 1-2 лютого, чиї плани щодо подорожей можуть бути порушені через страйк”, – йдеться у заяві компанії.

Авіакомпанія ще не внесла жодних змін до свого розкладу на час страйку, але запропонувала клієнтам можливість змінити свій рейс.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.