У Фінляндії ліквідували музей Леніна, що пропрацював 78 років

Джерело: Yle

У місті Тампере, Фінляндія, назавжди закрили музей радянського диктатора Володимира Леніна. У російських ЗМІ вже наголосили, що рішення про закриття музею “було ухвалено у Вашингтоні”.

Згодом у будівлі планують розташувати Музей східних відносин Nootti. Там розповідатимуть про політичну історію, відносини фінів і росіян, Радянський Союз, а також сучасність.

Ліквідований музей Леніна у 1946 році заснувало Товариство “Фінляндія-СРСР”. Таке розташування обрали через те, що майбутні радянські диктатори Ленін та Йосип Сталін вперше зустрілися у цій будівлі у Тампере у 1905 році.

Та нині музей більше не хоче мати ім’я Леніна, оскільки це призводить до непорозумінь, адже лише сама назва викликає у людей безліч асоціацій, пояснив директор музею Калле Калліо.

Про закриття оголосили ще навесні. Новина викликала неабиякий інтерес за кордоном. Про неї широко повідомлялося в Європі, аж до Італії та Угорщини. Навіть британська газета The Times опублікувала статтю про це.

Росіян, звісно, також зацікавила новина, та директор музею відмовився від контакту з росіянами: “Я відповів, що, на жаль, зараз не можу, і сподіваюся на розуміння”.

Разом з тим, у росЗМІ вже встигли повідомити, що рішення про закриття музею, мовляв, “ухвалили у Вашингтоні”, хоча його ухвалили в Тампере.

Довідка. Під час Холодної війни музей був відомий як арена східної політики, яку відвідували всі ключові радянські лідери. Після розпаду Радянського Союзу він став особливою культурною пам’яткою, яку повністю відреставрували у 2016 році. Навіть тоді назва залишилася незмінною, попри критичний фокус музею на больових точках радянської історії.

18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.

Музикант і фронтмен гурту “Бумбокс”, а також військовослужбовець Андрій Хливнюк, оголосив про відмову прийняти міжнародну премію імені Сергія Магнітського, яка вручається за досягнення у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини. Серед цьогорічних лауреатів також Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального.

Майбутній президент США Дональд Трамп висловив підтримку плану оголошення “національної надзвичайної ситуації” у Штатах задля використання військових ресурсів для масової депортації нелегальних мігрантів. Ініціатива є частиною його ширшої політики щодо обмеження нелегальної імміграції та боротьби з організованою злочинністю.

Минуло вже два з половиною роки з того часу, відколи бійці, які боронили Маріуполь, опинилися…

Китай залишається найбільшим ринком для нідерландської компанії ASML, яка виробляє обладнання для створення мікросхем, навіть попри суворі експортні обмеження.