У Фінляндії ліквідували музей Леніна, що пропрацював 78 років

Джерело: Yle

У місті Тампере, Фінляндія, назавжди закрили музей радянського диктатора Володимира Леніна. У російських ЗМІ вже наголосили, що рішення про закриття музею “було ухвалено у Вашингтоні”.

Згодом у будівлі планують розташувати Музей східних відносин Nootti. Там розповідатимуть про політичну історію, відносини фінів і росіян, Радянський Союз, а також сучасність.

Ліквідований музей Леніна у 1946 році заснувало Товариство “Фінляндія-СРСР”. Таке розташування обрали через те, що майбутні радянські диктатори Ленін та Йосип Сталін вперше зустрілися у цій будівлі у Тампере у 1905 році.

Та нині музей більше не хоче мати ім’я Леніна, оскільки це призводить до непорозумінь, адже лише сама назва викликає у людей безліч асоціацій, пояснив директор музею Калле Калліо.

Про закриття оголосили ще навесні. Новина викликала неабиякий інтерес за кордоном. Про неї широко повідомлялося в Європі, аж до Італії та Угорщини. Навіть британська газета The Times опублікувала статтю про це.

Росіян, звісно, також зацікавила новина, та директор музею відмовився від контакту з росіянами: “Я відповів, що, на жаль, зараз не можу, і сподіваюся на розуміння”.

Разом з тим, у росЗМІ вже встигли повідомити, що рішення про закриття музею, мовляв, “ухвалили у Вашингтоні”, хоча його ухвалили в Тампере.

Довідка. Під час Холодної війни музей був відомий як арена східної політики, яку відвідували всі ключові радянські лідери. Після розпаду Радянського Союзу він став особливою культурною пам’яткою, яку повністю відреставрували у 2016 році. Навіть тоді назва залишилася незмінною, попри критичний фокус музею на больових точках радянської історії.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.