У Фінляндії закликали Німеччину відмовитися від ілюзій щодо Росії

Джерело: Bild

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен закликала Берлін нарешті відмовитися від ілюзій стосовно РФ Про це вона заявила на зустрічі глав МЗС країн Північної Європи, у якій брала участь також представниця Німеччини Анналена Бербок.

Кожен хоче миру… Але мир не означає капітуляцію, — сказала Валтонен. — Якщо хтось думає, що Путін залишить усе як є, якщо ми складемо зброю, він помиляється… І в Берліні слід особливо сказати, що ми, звичайно, сподіваємося, що Німеччина зіграє тут дуже важливу роль.

За її словами, гібридні атаки Росії відчуваються у всіх країнах Європи. З цим погодилася глава МЗС Ісландії Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір. Вона закликала покращити захист від диверсій кабелів зв’язку та електропередач, прокладених по морському дну, оскільки Ісландія сильно залежить від них.

Ми не хочемо жити в Європі, де перемагає Росія, – додав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Зауважимо, у Фінляндії в листопаді опублікують новий інтернет-довідник, який міститиме інформацію різних органів влади про підготовку та дії в умовах війни та в інших кризових ситуаціях.

Шведська влада планує випустити аналогічний довідник, який розішлють усім домогосподарствам.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.