У Фінляндії змогли відмовитися від зрідженого газу з Росії завдяки «форс-мажору»
Джерело: сайт Gasum
Фінська компанія Gasum припиняє імпорт зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії з 26 липня. Понад два роки компанія продовжувала закуповувати ЗПГ відповідно до контрактних зобов’язань.
У 2022 році Gasum припинила імпорт трубопровідного газу з Росії. Утім, угода щодо ЗПГ базувалася на принципі “бери або плати”, тому навіть у разі припинення прийому законтрактованої кількості газу, Фінляндія мусила б сплатити за неї. У Gasum зазначили, що закуповують лише мінімально допустимі обсяги газу за контрактом.
24 червня 2024 року Євросоюз остаточно схвалив четвертий пакет санкцій проти Росії. У ньому включили заборону на імпорт зрідженого природного газу через термінали, що не підключені до газової мережі ЄС.
“Санкції ЄС не дозволяють Gasum розірвати угоду з “Газпром Експортом”, але є форс-мажором для закупівлі або імпорту російського СПГ через offgrid-термінали. Gasum дотримується всіх санкцій, запроваджених ЄС, і з 26 липня не закуповуватиме та не імпортуватиме російський LNG”, – оголосила компанія.
- В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG).
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.