У фонді «Відродження» закликали скасувати закон про НАБУ і САП та повернути їм незалежність

Джерело: Міжнародний фонд “Відродження”

Міжнародний фонд “Відродження” закликає скасувати закон про підпорядкування НАБУ та САП генеральному прокурору та повернути незалежність антикорупційним органам.

“Ми вважаємо ухвалення Верховною Радою України законопроєкту 12414 та підписання його Президентом України критичною помилкою, що ставить під сумнів подальшу боротьбу з корупцією в Україні та шлях нашої країни до ЄС”, – йдеться у повідомленні.

У фонді зазначили, що удар по незалежності антикорупційних органів може стати першим кроком до демонтажу демократичних інституцій в Україні, які є одним із ключових здобутків Революції Гідності.

“Це наближає нас до авторитарного ворога, проти якого ми боремося і в боротьбі з яким так багато українців віддали свої життя. Ми закликаємо скасувати цей закон, повернути НАБУ і САП їхню незалежність та зупинити будь-які спроби послаблення демократії в Україні”, – йдеться у заяві.

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.

Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.

Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.

Мешканцю Харківщини повідомили про підозру в шахрайстві після того, як він отримав з бюджету понад 600 тисяч гривень за буцімто руйнування внаслідок бойових дій.

Після розслідування корупційних дій членів команди та просто близьких до Володимира Зеленського людей – кількох депутатів від “Слуги народу”, міністрів Стефанішиної і Чернишова, та, за даними “Української правди”, навіть співвласника “Кварталу 95” Тімура Міндіча – президента завдав удару у відповідь. З неймовірною швидкістю “слуги” разом з ексОПЗЖ та “Батьківщиною” ухвалили законопроєкт №12414, який напередодні голосування докорінно переписали, щоб гарантувати оточенню президента та кожному, хто зможе домовитись з Офісом генпрокурора, недоторканість від антикорупційних органів.