У ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку і ставити на облік ТЦК, – нардепка

Джерело: Юлія Клименко в ефірі телемарафону

Народна депутатка Юлія Клименко повідомила, що в законопроєкті про мобілізацію зазначено, що у підприємців та ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку.

Вона зазначала, що передбачено три методи вилучення транспорту: примусове відчуження, вилучення і мобілізація. 

“Якщо раніше мова йшла тільки про юридичні особи – підприємства, в яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці. Тепер в реєстр, який буде вести ЗСУ і ТЦК щодо транспортних засобів будуть передаватися дані не підприємствами та громадянами, а державними органами, зокрема, МВС”, – сказала Клименко.

Вона додала, що транспортні засоби, які будуть на обліку, не можна продавати, закладати або переміщувати між областями. 

За словами Юлії Клименко, законопроєкт змінює концепцію військо-транспортного обов’язку, робить його більш жорстким і “це дуже контроверсійні пропозиції”. Нардепка наголошує, що цей закон може паралізувати роботу фермерських господарств, особливо у підприємств з невеликою кількістю транспорту. 

Вона наголосила, що немає потреб вилучати сільськогосподарську техніку, оскільки вона не потрібна на фронті, окрім екскаваторів, які можуть рити траншеї, та машини для перевезення вантажів.

“Обмеження для пересування техніки по областях – це взагалі маразм, бо деякі сільськогосподарські підприємства мають землі в різних областях, то техніка не зможе переїхати”, – сказала нардепка.

Клименко повідомила, що “з якогось переляку” постанова Кабміну про порядок вилучення транспорту на потреби армії є “державною таємницею”. Вона додала, що подаватиме поправки до законопроєкту про мобілізацію, щоб підприємці мали можливість нормально працювати й підтримувати економіку України.

Нагадаємо, що раніше народний депутат Ярослав Железняк наголосив, що в новому законопроєкті про мобілізацію є пункт про вилучення особистих транспортних засобів і обмеження їх використання.

Додамо, що 30 січня Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.