У Гаазі обговорюють «трибунал для Путіна»

Джерело: Deutsche Welle

2 квітня у Гаазі розпочалася міжурядова конференція “Відновлення правосуддя для України”. Уряди Нідерландів та України підбивають проміжні підсумки розслідувань воєнних злочинів, скоєних внаслідок повномасштабного вторгнення росіян, судового переслідування винних та координації міжнародних зусиль.

Друга мета конференції – досягти подальшого прогресу у досягненні цілей “формули миру” президента Володимира Зеленського у сфері правосуддя. На прохання Києва Нідерланди відіграють провідну роль. Зокрема мовиться про підтримку України у розслідуванні та судовому переслідуванні воєнних злочинів та злочинів проти людяності, чим зараз займаються 24 країни. Також обговорюється міжнародне розслідування та переслідування цих злочинів, включаючи злочин агресії.

Наразі триває світова дискусія про створення спеціального трибуналу для російського військового і політичного керівництва. Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба зауважив, що станом на сьогодні це поки що єдине питання, з якого “немає конкретного практичного прогресу”. Учасники міжнародної дискусії не дійшли консенсусу стосовно визначення параметрів майбутнього трибуналу. Питання полягає в тому, чи буде цей трибунал міжнародним, чи “гібридним” – на базі українського законодавства із залученням закордонних суддів.

У березні генеральний прокурор України Андрій Костін під час візиту до Брюсселя повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення РФ Україна засудила 81 росіянина за воєнні злочини, 17 із них постали перед судом в Україні особисто та отримали строки.

Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення зареєстрували близько 123 тисячі справ про воєнні злочини.

Нині Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розслідує примусову депортацію українських дітей до Росії.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Читайте також: Голова Міжнародного кримінального суду пообіцяла покарати Путіна за злочини в Україні

Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.

Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.

20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.