У Google-перекладачі з’явиться кримськотатарська та ще понад 100 інших мов
Джерело: Google
Google анонсувала найбільше розширення свого перекладача. Зокрема з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською.
“Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google-перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію”, – йдеться у повідомленні.
Ось деякі з нових мов, які будуть підтримуватись в Google-перекладачі:
- Афар – тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії.
- Кантонська мова – вже давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google-перекладача.
- Кримськотатарська мова – тюркська мова, рідна мова кримських татар. Сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребує додаткового захисту за класифікацією UNESCO.
- Менська – кельтська мова острова Мен.
- Нко – стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову.
- Панджабі (Шахмукхі) – різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані.
- Тамазігська мова (амазігська) – берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці.
- Ток-пісін – креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.
Раніше Букви повідомляли, що в Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
- Сьогодні, 23 травня, в Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “Орьнек. Кримськотатарський орнамент”.
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.
Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії.
Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.
Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.
Міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який рятував людей з палаючого автобуса після ракетного удару росіян по Сумах.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.