У Google-перекладачі з’явиться кримськотатарська та ще понад 100 інших мов
Джерело: Google
Google анонсувала найбільше розширення свого перекладача. Зокрема з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською.
“Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google-перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію”, – йдеться у повідомленні.
Ось деякі з нових мов, які будуть підтримуватись в Google-перекладачі:
- Афар – тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії.
- Кантонська мова – вже давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google-перекладача.
- Кримськотатарська мова – тюркська мова, рідна мова кримських татар. Сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребує додаткового захисту за класифікацією UNESCO.
- Менська – кельтська мова острова Мен.
- Нко – стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову.
- Панджабі (Шахмукхі) – різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані.
- Тамазігська мова (амазігська) – берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці.
- Ток-пісін – креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.
Раніше Букви повідомляли, що в Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
- Сьогодні, 23 травня, в Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “Орьнек. Кримськотатарський орнамент”.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.