У Google-перекладачі з’явиться кримськотатарська та ще понад 100 інших мов

Джерело: Google

Google анонсувала найбільше розширення свого перекладача. Зокрема з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською.

“Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google-перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію”, – йдеться у повідомленні.

Ось деякі з нових мов, які будуть підтримуватись в Google-перекладачі:

  • Афар – тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії.
  • Кантонська мова – вже давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google-перекладача.
  • Кримськотатарська мова – тюркська мова, рідна мова кримських татар. Сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребує додаткового захисту за класифікацією UNESCO.
  • Менська – кельтська мова острова Мен.
  • Нко – стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову.
  • Панджабі (Шахмукхі) – різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані.
  • Тамазігська мова (амазігська) – берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці.
  • Ток-пісін – креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.

Раніше Букви повідомляли, що в Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.

Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії. 

Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.

Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.

Міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який рятував людей з палаючого автобуса після ракетного удару росіян по Сумах.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.