У Google-перекладачі з’явиться кримськотатарська та ще понад 100 інших мов

Джерело: Google

Google анонсувала найбільше розширення свого перекладача. Зокрема з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською.

“Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google-перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію”, – йдеться у повідомленні.

Ось деякі з нових мов, які будуть підтримуватись в Google-перекладачі:

  • Афар – тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії.
  • Кантонська мова – вже давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google-перекладача.
  • Кримськотатарська мова – тюркська мова, рідна мова кримських татар. Сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребує додаткового захисту за класифікацією UNESCO.
  • Менська – кельтська мова острова Мен.
  • Нко – стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову.
  • Панджабі (Шахмукхі) – різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані.
  • Тамазігська мова (амазігська) – берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці.
  • Ток-пісін – креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.

Раніше Букви повідомляли, що в Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, здійснить візит до Китаю напередодні виборів, які відбудуться 26 січня. Це буде його третя офіційна поїздка до КНР за останні три роки.

У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.

3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.

На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.

У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.