У Google-перекладачі з’явиться кримськотатарська та ще понад 100 інших мов

Джерело: Google

Google анонсувала найбільше розширення свого перекладача. Зокрема з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською.

“Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google-перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію”, – йдеться у повідомленні.

Ось деякі з нових мов, які будуть підтримуватись в Google-перекладачі:

  • Афар – тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії.
  • Кантонська мова – вже давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google-перекладача.
  • Кримськотатарська мова – тюркська мова, рідна мова кримських татар. Сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребує додаткового захисту за класифікацією UNESCO.
  • Менська – кельтська мова острова Мен.
  • Нко – стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову.
  • Панджабі (Шахмукхі) – різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані.
  • Тамазігська мова (амазігська) – берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці.
  • Ток-пісін – креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.

Раніше Букви повідомляли, що в Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

Актор та зірка WWE Джон Сіна вперше відкрито розповів про свою боротьбу з раком шкіри.

Найменше лелеченя з родини Одарки та Грицика, на ім’я Катруся, опинилося поза межами гнізда. Лелека Грицик виніс його на землю, однак пташеня вдалося вчасно помітити й врятувати.

У п’ятницю, 23 травня, Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що компанія Apple має виробляти й збирати iPhone безпосередньо у Сполучених Штатах. В іншому разі компанію зобов’яжуть сплачувати мито щонайменше у розмірі 25%.

В п’ятницю, 23 травня, Україна та Сполучені Штати завершили всі процедури для запуску Фонду реконструкції в межах угоди про надра.