У горах Буковини лісівники зафільмували рідкісну червонокнижну рись

Джерело: Чернівецька обласна рада

У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись.

“Кішка-привид. Рідкісна червонокнижна рись потрапила у фотопастку в Усть-Путильському лісництві. У горах ця плямиста хижачка зазвичай мешкає у важкодоступних місцях, на висоті понад 1000 метрів, проте під час полювання може спускатися нижче, де менше снігу. Саме на такій ділянці вдалося “впіймати” на фотопастку цього найбільшого представника котячих в Україні”, – йдеться у дописі.

Як зазначається, Карпати та Полісся – єдині регіони в Україні, де ще можна зустріти рись євразійську.

Лісівники зауважили, що із самого ранку рись повернулася до місця, де раніше залишила недоїдену здобич. На відео видно, що тварина снідає з особливою обачністю, постійно оглядаючи територію навколо.

“Рись – це найобережніший хижак в українських лісах. Саме тому її часто називають “привидом”, адже зустріти цю тварину в дикій природі – справжня рідкість. По-перше, рись веде усамітнене та потаємне життя і при першому шелесті зникає у хащах. По-друге, її чудово маскує плямисте забарвлення”, – додали в облраді.

Цікаво, що у кожної рисі плями унікальні, як відбитки пальців у людини. Це одна із особливостей, на яку звертають увагу фахівці під час обліку тварин. За даними Південно-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, на території Чернівецької області мешкає близько 50 особин цього рідкісного хижака. Загалом у Карпатах налічується не більше 430 рисей. Однак через їхній потаємний спосіб життя точний облік залишається складним завданням.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.