У Грузії добровольців, що воювали у лавах ЗСУ, викликають на допит
Джерело: Sova
Грузинські добровольці, які воювали у складі ЗСУ проти РФ, стикаються з викликами на допит у Службу державної безпеки (СДБ) Грузії.
Наприклал, Лашу Чігладзу, активіста “Антиокупаційного руху”, опитали у Тбіліському міському суді.
“Мені сказали, що рік тому було розпочато слідство у зв’язку з державним переворотом, і були якісь запитання про це… (Запитували), коли виїхав, коли приїхав з України. Були загальні запитання”, – сказав Чігладзе.
Адвокат Чігладзе, Ткешеладзе, назвав справу політичною, підкресливши, що “справа абсурдна, не має жодного відношення до закону, і Лашу сьогодні викликали тому, що він боровся в Україні проти Росії”.
Проурядовий телеканал Imedi повідомляє, що Чігладзе проходить у справі про змову з метою повалення влади.
Ще один грузинський доброволець, Надим Хмаладзе, також повідомив про виклик на допит у СДБ.
“Мене, Надима Хмаладзе, СДБ викликає за статтями про державний переворот і тероризм”, – зазначив він у соцмережах.
- Захищаючи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинули двоє бійців Грузинського національного легіону – Нодар Насіров та Георгій Гогіашвілі.
- Ще один грузинський доброволець, Тенгіз Ханія, загинув в російсько-українській війні. Нині загальна кількість загиблих грузинських добровольців становить близько 62 осіб.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.