У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»
Джерело: Эхо Кавказа
У Грузії закінчився термін, передбачений новим законом для добровільної реєстрації неурядових організацій і ЗМІ у переліку “іноагентів”.
За словами заступниці міністра юстиції Грузії Тамари Ткешелашвілі, заявки на реєстрацію подали 469 неурядових організацій (НУО).
Відтепер НУО і ЗМІ загрожує штраф у 25 тисяч ларі (9300 доларів США), якщо з’ясується, що вони ухилились від реєстрації як “організації, що просувають інтереси іноземної сили”.
При цьому формально реєстрацію жодної з НУО поки що не завершено, оскільки влада Грузії ще перевіряє надану ними інформацію.
Зазначається, що звернутися із письмовою заявою у Дім юстиції повинні були організації, які протягом минулого року отримали більш як 20% фінансування з-за кордону.
- Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.