У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»

Джерело: Эхо Кавказа

У Грузії закінчився термін, передбачений новим законом для добровільної реєстрації неурядових організацій і ЗМІ у переліку “іноагентів”.

За словами заступниці міністра юстиції Грузії Тамари Ткешелашвілі, заявки на реєстрацію подали 469 неурядових організацій (НУО).

Відтепер НУО і ЗМІ загрожує штраф у 25 тисяч ларі (9300 доларів США), якщо з’ясується, що вони ухилились від реєстрації як “організації, що просувають інтереси іноземної сили”.

При цьому формально реєстрацію жодної з НУО поки що не завершено, оскільки влада Грузії ще перевіряє надану ними інформацію.

Зазначається, що звернутися із письмовою заявою у Дім юстиції повинні були організації, які протягом минулого року отримали більш як 20% фінансування з-за кордону.

  • Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.

На тлі намагань президента США Дональда Трампа відновити стосунки з РФ, кількість американців – насамперед серед прихильників республіканців – які вважають Росію ворожою країною, впала до найнижчого рівня з 2022 року.

Сполучені Штати запровадили нові портові збори для суден, які збудовані у Китаї чи використовуються КНР. Мета – стимулювати американську суднобудівельну промисловість та обмежити домінування Китаю у цій сфері.

Вранці 18 квітня російські окупанти атакували безпілотником Суми, поціливши у місцевий кондитерський цех.

Триває 1150-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 938 тисяч осіб.

У Харкові зросла кількість постраждалих унаслідок ракетного обстрілу міста вранці 18 квітня.