У Грузії сталися два землетруси магнітудою 3,1 та 3,2 бала
Джерело: “Грузия Online”.
Сьогодні, 19 липня, у Грузії зафіксували одразу два землетруси з різницею у декілька годин.
За інформацією Національного центру сейсмічного моніторингу Інституту наук про землю, спершу поштовхи зафіксували о 2:38 за місцевим часом поруч із містом Дедоплісцкаро, магнітуда становила 3,2 бала.
Згодом, о 4:54 біля міста Дманісі зафіксували другий землетрус магнітудою 3,1 бала. Епіцентр землетрусу перебував за 57 км від столиці Тбілісі.
Зазначимо, що нещодавно неподалік від столиці Ісландії Рейк’явіка – після тижневих землетрусів – почалося виверження вулкана.
Відтак, виверження вулкана поширює дим над регіоном, відомим своїми лавовими полями, вулканами і геотермальною активністю.
Метеорологічне управління Ісландії (IMO) повідомило, що “незначне” виверження почалося в понеділок на ісландському півострові Рейк’янес, але викиду попелу не було, і поки що не повідомлялося про перебої в роботі аеропорту Кеплавік.
В Управлінні заявили, що на схилах гори Літлі Хрутур утворилася тріщина довжиною 200 метрів, “з якої лава витікає у вигляді серії фонтанів”.
Вчені попереджали про можливі виверження після того, як протягом останніх тижнів було зафіксовано сотні незначних землетрусів.
На опублікованих фотографіях видно потоки лави, що течуть уздовж темних полів, з невеликими вогнями вдалині та густим димом, що скупчується в повітрі.
- Ті, хто вижили після одного з найгірших природних катаклізмів у Новій Зеландії, описали пекучий біль від ударів палаючим піском, попелом і камінням під час виверження вулкана на острові Вакаарі у 2019 році, де загинули 22 особи.
- Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату, і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.